PTTK Ciechanów

Znajdziesz nas na:

Biuro

WYCIECZKI CZTERODNIOWE

Świadczenia wycieczek czterodniowych: autokar, 3 noclegi, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje + ostatniego dnia obiad, pilot, przewodnik, bilety wstępów.

1. BIESZCZADY-
Łańcut -pałac,Krasiczyn - zamek,Przemyśl -kościół Reformatorów, Wieża zegarowa, rynek, Muzeum Diecezjalne, Archikatedra, zamek i park, kościół Karmelitów, Kopiec Tatarski, twierdza, Sanok -zamek, stare miasto, kościół Franciszkanów, skansen, ruiny klasztoru, Ustrzyki Dolne-Muzeum Przyrodnicze Parku Narodowego, wycieczki na Połoninę Caryńską i Wetlińską, Droga z Ustrzyk Dolnych do Górnych, Solina -pobyt nad jez. Solińskim, przejażdżka statkiem, Lesko -synagoga, cmentarz żydowski, Zamek Kmitów, ośrodek szybowcowy w Bezmiechowej. (bilety wstępów: skansen w Sanoku, wejścia do BPN, Muzeum Przyrodnicze).

2. GORCE, PODHALE, TATRY I PIENINY-
Rabka -park zdrojowy, drewniany kościół, spacer do schroniska na Maciejowej, Chabówka -Muzeum Kolejnictwa, Koninki -"Orkanówka" - muzeum Wł. Orkana wycieczka na Turbacz, Orawski Park Etnograficzny, Przełęcz Przysłop, wycieczka na Gorce, przełomowy odcinek doliny Kamienicy, Ochotnica -pomnik z 1944 r., kościół, wycieczka na przełom Prehybka, Nowy Targ -stary kościół parafialny, rynek, Łopuszna -dwór, pstrągarnia, Zakopane -Krupówki, Muzeum Tatrzańskie im. T. Chałubińskiego, willa Atma, Koliba, Pod Jedlami, Galeria Wł. Hasiora, Teatr Witkacego, w gory: na Gubałówkę, na Kasprowy Wierch, do Hali Gąsiennicowej, do Morskiego Oka, kaplica na Jaszczurówce, Czarny Staw, Dolina Kościeliska, Jaskinie: Raptowicka, Mylna, Jaskinia Mroźna, Czorsztyn -zamek, Niedzica -zamek, Sromowce Wyżne -spływ przełomem Dunajca wycieczka na Trzy Korony, Szczawnica-wypad na Słowację, wycieczka na Sokolicę. (bilety wstępów: Muzeum Tatrzańskie,wejścia do TPN, wjazd na Gubałówkę, zjazd Butorowym Wierchem, Jaskinia Mroźna) dodatkowo: zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce - 16 zł. Zwiedzanie Krakowa - Wawel i Smocza Jama -10zł.)

3. KOTLINA KŁODZKA I KARKONOSZE-
Kłodzko -most gotycki, kościół par.NMP, Podziemna Trasa Turystyczna, Twierdza, Złoty Stok -Muzeum Kopalni Złota, Lądek Zdrój -rynek, ruiny zamku Karpień, Jaskinia Niedźwiedzia koło Kletna, Duszniki -Muz. Papiernictwa, park zdrojowy, Czermna -Kaplica Czaszek, Pstrążna -skansen, Góry Stołowe -Szczeliniec Wielki, Błędne Skały, Wambierzyce -sanktuarium, Szklarska Poręba -wyciąg krzesełkowy na Szrenicę, Muzeum Mineralogiczne, Wodospad Szklarki, Góry Izerskie, Zamek Chojnik, Cieplice Zdrój -Muzeum przyrodnicze, Jelenia Góra -rynek, Muzeum Okręgowe, Kościół Świętego Krzyża, cerkiewka, Karpacz -świątynia Wang, Muz. Zabawek, wyciąg krzesełkowy na Kopę, spacer na Śnieżkę, Sokole Góry, Karkonoski Park Narodowy -Muzeum Przyrodnicze, Wodospad Kamieńczyka, Śnieżne Kotły, Śl. Kamienie, Kotły -Stawów Małego i Wielkiego.

4. POGRANICZE DOLNEGO ŚLĄSKA I ŁUŻYC-
Żagań -pałac i park, kościół śś. Piotra i Pawła, zespół poaugustiański, Żary -zespół zamkowo- pałacowy, park pałacowy, rynek, kościół , Brody -zespół pałacowy, Łęknica -park Krajobrazowy Pucklera, Muzeum Etnograficzne w Ochli, Zabór -pałac, Świdnica -kościół, Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza, Zielona Góra -Park Winny i palmiarnia, rynek i ratusz, kościół, Muzeum Ziemi Lubuskiej.

5. SZCZECIN-
Ratusz Staromiejski, Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego, Muzeum Morskie, Brama Królewska, Muzeum Narodowe, Plac Orła Białego, bazylika, Aleja Fontann, Puszcza Bukowa,Jezioro Szmaragdowe, Ogród dendrologiczny w Glinnej, Wolin -muzeum regionalne, Wzgórze Wisielców,Kamień Pomorski -katedra Jana Chrzciciela (koncerty organowe), Baszta Piastowska, Chrząszczewska Wyspa, Trzęsacz -ruiny kościoła, którego część zsunęła się do wysokiego klifu, Międzyzdroje -plaża i promenada, Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego, Woliński Park Narodowy -spacer do rezerwatu żubrów, czerwony szlak, Zalew Szczeciński, Świnoujście -awanport (reda), uzdrowisko solankowe.

6. WYBRZEŻE ŚRODKOWE-
Gryfice -skansen kolejki wąskotorowej, Kościół Mariacki, park , Trzebiatów -stare miasto, kościół, pałac, mury obronne, wycieczka ciuchcią, Kołobrzeg -dzielnica uzdrowiskowa, Muzeum Miasta Kołobrzegu, kolegiata, ratusz, Nowa Starówka, Muzeum Oręża Polskiego, Koszalin -katedra, gotycka kaplica św. Gertrudy, Domek Kata, Muzeum Regionalne Chełmska Góra, Darłowo -zamek, spacer nad Wieprzą, starówka, Kowalewice -rzeźby p. Kazimierza Koniecznego, Jarosławiec -latarnia morska, Ustka -port rybacki, promenada nadmorska, Słowiński Park Narodowy, Słupsk -Nowy Rynek, zamek, zabytkowy młyn spacer nad Słupią, Smołdzino -kościół, muzeum przyrodnicze, Czołpino -latarnia morska, Łeba -centrum, port, plaże, ruchome wydmy, Przylądek i latarnia Stilo.